ÖZEL YETENEKLİ ÇOCUKLARLA POZİTİF İLETİŞİM PANELİ

  “Özel Yetenekli Çocuklarla Pozitif İletişim” Paneli Üsküdar Üniversitesi’nde!

  Üsküdar Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Özel Yetenekli Çocuklar Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen “Özel Yetenekli Çocuklarla Pozitif İletişim” paneli, 12 Aralık 2016 tarihinde Nermin Tarhan Konferans Salonunda gerçekleştirilecektir.

  Özel yetenekli çocukların aile ve öğretmenlerine rehberlik amacıyla gerçekleşecek olan panelin moderatörlüğünü Öğr. Gör. Ümit Ertem yürütecektir. Doç. Dr. Cumhur Taş, Yrd. Doç. Dr. Dinçer Atlı ve Uz. Kln. Psk. Nazende Ceren Öksüz konuşmalarıyla panele katkıda bulunacaktır.


  İletişim, insanlar arasındaki düşünce ve duygu alışverişi olarak, toplumsal varlık olan insanoğlunun yaşantısının kaçınılmaz bir boyutunu oluşturur. Sağlıklı ve pozitif bir iletişim elbette ki tüm çocuklar için gereklidir fakat üstün yetenekli/zekâlı çocukların çevreleri tarafından önyargılar ve yüksek beklentilere maruz kalıyor olmaları sağlıklı ve pozitif iletişim ihtiyaçlarını üst seviyelere çıkarmakta hatta zaruri kılmaktadır. Üstün zekâlı ve yetenekli çocuklar farklılıklarıyla kabul edilmedikleri ortamlarda, gruptan kendilerini soyutlamakta, dikkat çekme/kabul görme amaçlı gösterilerde bulunmakta veya herkes gibi görünmeye çalışarak yeteneklerini gizlemektedirler. Aileler, öğretmenler ve diğer yetişkinler sağlıklı yaklaşımlar ve pozitif bir iletişim ile bu çocukların başarı ve sosyalleşme yollarına ışık tutabilirler.

  Özel Yetenekli Çocuklar Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak duygu ve düşüncelerini sağlıklı bir biçimde iletebilen, duygularını yönetebilme becerisine sahip, anlaşmazlıklar ve stresle baş edebilen özel yetenekli çocuklar hedefiyle aile ve öğretmenlerin rehberlik sürecine katkı sağlayacağını düşündüğümüz “Özel Yetenekli Çocuklarla Pozitif İletişim” paneli ile gerçekleştirmeyi planlamaktayız.

  E-davetiyemizi görüntülemek için TIKLAYINIZ