Her Yerde Oyun


Yazan: Elif Konar Özkan

Resimleyen: Sevgi İçigen

Kitabı ÖYEMER İçin İnceleyen: Kevser Yılmaz (Nöbetçi Blog)/Erdem Yayınları Tanıtım Bülteni

Çocuklar ve büyümeye dirençliler için her biri özenle düşünülmüş, tasarlanmış ve derlenmiş 246 oyun içeren harika bir kılavuz tutuyorum elimde. İçinde bildiğimiz oyunlar da var, unutulmaya yüz tutanlar da. Ama en büyük marifet... Ekranların ardındaki kafaları birbirine çevirmeye muktedir olmalarında.

Elif Konar Özkan'ın gözünün nuru "Her Yerde Oyun" öyle güzel yetişti ki imdadımıza. Eğer sizin de duvarlar üstünüze gelmeye başlamışsa, oyuna kaçmanın vaktidir. 

Oyun ki savaşta ve yoklukta, evde ve sokakta, lâ-mekan ve lâ-zaman açar kapısını tıklayanına.

Nöbetçi Blog

“Çocuk oyunla akıllanır, oyun oynaya oynaya aklı başına gelir onun.”
Mesnevi, 6. Cilt, 2255. beyit
Oyun bir çocuğun pek çok konuyu kendi deneyimleriyle öğrenmesi için en etkili yoldur. “Oyun” olarak değerlendirdiğimiz etkinliklerin çok büyük bir bölümü zihinsel etkinliklerdir. Bebeklikten itibaren çocuklar, yetişkinlerin “oyun” olarak nitelediği denemelerle ayırt etmeyi, etkili davranışları bulmayı, çevredeki nesneleri keşfetmeyi, araştırmayı öğrenmektedir. Kimi zaman çocuk gerçek dünyada istemediği durumlarla oyun oynayarak baş etmektedir.
Her Yerde Oyun kitabında çocuklarla sınıf ortamında, evde ve bahçede oynayabileceğiniz oyun önerilerine yer verilmiştir. Çocuklar, aileler ve öğretmenlere rehber olacak kitapta verilen oyun anlatımları resimlerle de desteklenmiştir.

Erdem Yayınları

Tanıtım Filmi