Taş Masalları


Yazar: Ümit Yaşar Özkan & Elif Konar Özkan

Taşlarla Oynayan: Ümit Yaşar Özkan

Fotoğraflayan: Onur Korkmazer

Kitapları ÖYEMER İçin İnceleyen: Hatice Kübra Bircan, Çocuk Gelişimci

Erdem Yayınları’ndan çıkan Taş Masalları serisi 6 kitaptan oluşmaktadır. Çocukların hayal güçlerini gıdıklayacak içerikleri ile her kitap, aynı zamanda yetişkinlerin de okumaktan keyif alacağının sinyallerini vermektedir. Masalların izinde yolculuk yapan Elif Konar Özkan ve Ümit Yaşar Özkan çiftinin hazırladığı serinin kitap isimleri şu şekildedir:

  • Yalnız Taşın Masalı
  • Taşlangoz’un Masalı
  • Taş Oyunları
  • Afacan Taşların Masalı
  • İsimsiz Taşın Masalı
  • Taşların Şarkısı

Kitabın resimlenmesi doğal taşlar kullanılarak ve özel çekimler yapılarak hazırlanmıştır. Her ayrıntısıyla sizi doğallığa, tabi olana ve sadelikteki cazibeye davet eden Taş Masalları’nı okuduktan sonra taş toplayıp etkinlik yapma isteği uyanıyor okuyucuda.

Düşünme becerileri, yaratıcı fikir üretme ve sosyal becerilerin geliştirilmesi için ailece okunup, hep beraber etkinlikler yapılacak bir seridir.

Oğluyla beraber okuyan bir annenin Taş Masalları için düştüğü not şöyledir:

“Taşlangoz'un masalı hızla dönerken başımızı döndüren dünya bulantısına pek iyi geldi doğrusu.

İsimsiz Taşın Masalı'yla küçük varlığımızın değerine dair keyifli ve kadim bir öğretiden, Yalnız Taşın Masalı'yla imece ve beraberce var ve bütün olma halinden tattık.

Taş Oyunları'yla tatlı bir müsabakanın içinde buluverdik kendimizi, çokken bir olduk. Kelebekler uçuştu üzerimizde. Taşların Şarkısı'nın sessiz sayfalarıyla kendi şarkımızı yazıp, Afacan Taşların Masalı'yla düşlerimiz olduk.
Biz Taş Masalları'nı çok sevdik, bence siz de seveceksiniz.”
(
Nöbetçi Blog)

Erdem Yayınları

Tanıtım Filmi